2024 Auteur: Jasmine Walkman | [email protected]. Laatst gewijzigd: 2023-12-16 08:35
Een koekje dat getuige is geweest van een onvergetelijk tragisch verhaal, zoekt zijn nieuwe eigenaar. Het gaat over het stapelkoekje van Spillers en Bakers, dat intact is gebleven tijdens het zinken van het iconische schip Titanic. Het evenement dateert al meer dan een eeuw en tot op heden wordt het koekje geveild en kan het worden gekocht, meldt de Daily Express.
De unieke vondst was ondergebracht in een overlevingspakket in een van de reddingsboten van de Britse voering, die beroemd werd vanwege de aanvaring met een ijsberg en het tragische zinken.
Het koekje werd opgeslagen door James Fenwick, een passagier op het Karpatenschip, die de overlevenden van de noodlottige Titanic te hulp kwam. Hij vond per ongeluk het stuk eten en stopte het in een envelop. Daarop schreef hij: Biscuit Pilatus uit de reddingsboot van de Titanic april 1912.
Een eeuw na de grote tragedie wordt het koekje geveild in Deweis, Zuidwest-Engeland. De veiling vindt eind deze maand plaats. Volgens de organisatoren is het heel goed mogelijk dat een liefhebber een bedrag van tussen de achtduizend en tienduizend pond biedt voor de ongelooflijke vondst. Als dat gebeurt, zal Pilot het duurste koekje op aarde zijn.
We hebben geen informatie over in welke reddingsboot het koekje is opgeslagen, maar voor zover we weten is het uniek. Ongelofelijk dat ze zoveel heeft meegemaakt, zegt een veilinghuis dat de veiling gaat afhandelen.
Het duurste koekje ter wereld werd te koop aangeboden door de directe afstammelingen van Funik en zijn vrouw. Afgezien van haar zullen negatieven van de reddingsoperatie van de Titanic-bemanning op de veiling aanwezig zijn.
James en zijn vrouw waren op huwelijksreis. Ze vertrokken met grote opwinding, maar vermoedden niet eens wat ze zouden zien. Op 15 april, na de tragedie met het beroemde schip, reageerde Carpathia en redde ongeveer 700 passagiers. Er stierven echter nog eens 1.500. De pasgetrouwden slaagden erin ongelooflijke beelden vast te leggen van de reddingsoperatie en de emoties van de overlevenden.
Aanbevolen:
Pancetta - Hoe Wordt Het Bereid En Hoe Wordt Het Geconsumeerd?
De Franse chef-koks, die bekend staan om hun verfijnde keuken, kijken waarschijnlijk neer op de activiteiten van hun Italiaanse collega's, wiens keuken vooral bekend staat om het maken van pasta, antipasti en pizza. Of om het anders te zeggen - niets zo ingewikkeld, verfijnd of verfijnd… Maar wat zouden de Fransen zeggen over Italiaanse vleesproducten die over de hele wereld erkende delicatessen zijn geworden?
Havarti-kaas - Geschiedenis, Productie En Waarmee Het Wordt Gecombineerd
Hawarty is een halfharde kaas gemaakt van gepasteuriseerde koemelk, voor het eerst geproduceerd in Denemarken. Het kaasrecept is halverwege de 19e eeuw uitgevonden door de Deen Hanne Nielsen. Ze woonde op haar eigen boerderij in de buurt van Kopenhagen en gaf de voorkeur aan kwark.
Vlees In Een Koker Wordt Het Meest Overtuigende Alternatief Voor Vleesproducten
De laatste decennia zoeken steeds meer bedrijven naar een optie die de smaak van vlees perfect nabootst en tegelijkertijd geen vlees van geslachte dieren is. Er wordt aangenomen dat vlees in een reageerbuis het beste alternatief zou zijn. Momenteel is soja de enige imitatie op de markt die je kunt kopen als je geen vlees eet.
Paksimadia - Het Meest Traditionele Griekse Koekje
Paximadia is een Grieks koekje, vergelijkbaar met Italiaanse koekjes, dat niet alleen heerlijk is, maar ook een integraal onderdeel van het traditionele Griekse leven. In feite brengt deze traditie ons terug naar het oude Griekenland, toen het officieel werd uitgevonden door een man genaamd Pachymos.
Het Goedkoopste Bier Wordt Gedronken In Krakau, Het Duurste - In Zürich
In de hitte van de zomer, wanneer bier een van de meest populaire dranken is, is het volkomen logisch om de fundamentele vraag te stellen waar we koud kunnen drinken bier tegen lage prijzen. Het antwoord op deze vraag is Krakau, waar volgens een onderzoek van GoEuro het goedkoopste bier ter wereld wordt aangeboden.